banner1

banner6

Yenişehir Belediyesinden % 60 indirim

Yenişehir Belediyesi, 7244 Sayılı Yeni Koronavirüs (Covid 19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun’da belirtildiği üzere pandemi nedeniyle faaliyetlerinde azalma olan iş yerleri ve taşınmaz kiralarında düzenlemeye gitme kararı aldı.

BELEDİYELER 11.01.2021, 17:58
Yenişehir Belediyesinden % 60 indirim


Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın aldığı karar çerçevesinde, 2021 yılında pandemi nedeniyle Haziran ayı dahil olmak üzere 304 iş yerinde de yüzde 60 kira indirimi uygulayacak. Genelge kapsamında kapalı olan iş yerlerinden ise kapalı kaldığı süre boyunca kira alınmayacak. Yenişehir Belediyesi 2020 yılında, kendisine ait olan taşınmazlarda kapalı olan iş yerlerinden, kapalı olduğu süre boyunca kira almamıştı. Belediye, 2021 yılında da esnafın yüzünü güldürdü.

“ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Uygulamanın hayata geçmesini önemsediklerini dile getirdi. Başkan Aydın, şunları kaydetti: “Zor günlerden geçiyoruz. Yılın ilk meclis toplantısında esnafımıza ilişkin bir karar aldık. Belediye taşınmazlarını kiralamış olan hemşehrilerimizden yüzde 60 kira azaltımına gideceğiz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Yaralarımızı dayanışmayla saracağız.”dedi.

banner9
Yorumlar (0)
5
açık
banner5