Karacabey Belediyesi'nden yerel üreticiye destek

Bursa'da Karacabey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün ihtiyacı olan süpürgeler, el sanatlarını geçmişten günümüze taşıyan süpürge üreticilerinden temin edilirken, yerel dinamiklerin gelişimine de katkı sağlanıyor.

Karacabey Belediyesi'nden yerel üreticiye destek

Yaşanabilir bir kent ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdüren Karacabey Belediyesi, yerel üreticilere desteklerini sürdürüyor. Karacabey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün ihtiyacı olan süpürgeler, el sanatlarını geçmişten günümüze taşıyan süpürge üreticilerinden temin edilirken, yerel dinamiklerin gelişimine de katkı sağlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Özkan, "Karacabey Belediyesi olarak biz, her anlamda yerel dinamiklerle hareket ederek, şehrimizin kalkınmasını gerçekleştirmeye çalışıyoruz.Bu çerçevede, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzün ihtiyacı olan süpürgeleri, el emeği göstererek el sanatlarımızı dünden bugüne taşıyan süpürgeci zanaatkarlarımızı desteklemek adına vatandaşlarımızdan temin ettik. Bir taraftan belediyemiz kendi ihtiyacı olan ürünleri buluyor, diğer taraftan da bu ürünlerin yerelden temin edilmesine imkân sağlıyor. Bu el sanatlarımızı bugüne taşıyan ve gelecek nesillere de aktaracak olan vatandaşlarımıza ben, Karacabeyliler adına teşekkür ediyorum" dedi.

ÜRETİCİLER MEMNUN

Süpürge üreticisi Deniz Altın da "El emeği olarak yaptığımız bu ürünlerin, belediye tarafından değerlendirilmesi ve teşvik edilmesinden dolayı çok memnunuz. Bu vesileyle Başkanımız Ali Özkan ve belediyede çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER